19 października 2020 18:24 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Aby uczcić to wydarzenie i wyrazić należyty szacunek tej instytucji, właśnie 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

Pozostając wierni tradycji 13 października 2020 roku uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dla pracowników naszej szkoły kilka niespodzianek. Były między innymi życzenia wyrecytowane i wyśpiewane przez uczniów klas I- VIII. Przygotowano upominki w postaci sów i kartek z życzeniami.

Miłym dopełnieniem tego wydarzenia była wystawa plastyczna: 'Mój powrót do szkoły', oraz gazetka przygotowana przez SU – przedstawiająca zdjęcia nauczycieli z ich lat szkolnych, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów, pracowników szkoły i nauczycieli.

Pani dyrektor Małgorzata Jasion, złożyła swoim pracownikom serdeczne życzenia i podziękowała nauczycielom za trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia oraz zaangażowanie w pracę dydaktyczną i wychowawczą.

Miłym akcentem na koniec był poczęstunek dla wszystkich pracowników szkoły.

Uniwersytet Dzieci