26 września 2020 11:11 | Aktualności

Tydzień Bezpieczeństwa

Zgodnie z kalendarzem imprez na rok szkolny 2020/2021 w dniach 14-25 września 2020r. w szkole prowadzone były działania profilaktyczno- wychowawcze mające na celu zwiększenie wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole oraz poza nią oraz działania zwiększające świadomość uczniów odnośnie niebezpieczeństw z którymi mogą się zetknąć w świecie realnym oraz wirtualnym. Uczniowie klas I spotkali się z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, który opowiedział im o najważniejszych zasadach dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły. Podczas zajęć wychowania fizycznego nauczyciele prowadzili w klasach IV-VIII zajęcia warsztatowe związane z praktycznym udzielaniem pierwszej pomocy. Na lekcjach informatyki uczniom prezentowane były prezentacje multimedialne oraz filmy z zakresu: „Bezpieczeństwa w sieci”. Prezentowane filmy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, wzbudzały ich do refleksji i niejednokrotnie uświadamiały naszym uczniom zagrożenia związane z niekontrolowanym, nieodpowiednim korzystaniem z dóbr dzisiejszego wirtualnego świata.