22 lutego 2020 12:55 | Aktualności

Akcji „Pij mleko w życiu zajdziesz daleko”

W dniu 04 lutego 2020 r w naszej szkole w ramach akcji „ Pij mleko w życiu zajdziesz daleko” odbyła się prelekcja dla uczniów klas 1 – 3, przeprowadzona przez pracowników mleczarni  Mlekovita w Pyrzycach nt. „ Produkty mleczne i ich znaczenie dla funkcjonowania, zdrowia i energii”  . Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie wartości odżywcze posiadają  produkty mleczne , jaki mają wpływ na  nasze zdrowie  oraz  w jaki  sposób przygotowywane są  do spożycia . Na koniec prelekcji uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości rozwiązując krzyżówkę.

Dla uczniów naszej szkoły zorganizowana była również degustacja produktów mlecznych, która bardzo przypadła im do gustu.