16 grudnia 2019 20:22 | Aktualności

I SZKOLNY KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

Dnia 13 grudnia 2019 roku ogłoszono wyniki I Szkolnego Konkursu na kalendarz adwentowy. W konkursie wzięło udział 60 uczniów z klas 1-3. Celem konkursu było poznanie tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, popularyzacja języka niemieckiego wśród dzieci, kształtowanie tolerancji wobec innych kultur, pobudzanie uczniów do kreatywności i twórczości oraz zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania własnych ambicji

Zgodnie z niemieckim zwyczajem, dzieci 1 grudnia rozpoczynają odliczanie dni Adwentu. Kalendarz z okienkami lub przegródkami zawiera najczęściej cukierki lub inne małe niespodzianki. Okienka są ponumerowane od 1 do 24. Każdego dnia dziecko może otworzyć tylko jedno, kolejne okienko. Kalendarz umila dzieciom czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W ramach konkursu uczniowie wykonali kalendarz adwentowy według własnego pomysłu. Technika i forma pracy zależała od kreatywności uczniów. Prace zostały ocenione pod kątem: zgodności pracy z tematem, poprawności językowej, pomysłowości i oryginalności ujęcia tematu oraz estetyki i techniki wykonania pracy. Każdej pracy zostały przyznane punkty w wyżej wymienionych kategoriach.

Oto wyniki:
I miejsce – Tymon Pietruszkiewicz , kl.1b

II miejsce – Zofia Ostrowska, kl.1a

III miejsce – Julia Piotrowska, kl.1a

W związku z ogromem pracy, jaki musiały dzieci włożyć w wykonanie kalendarza

adwentowego komisja postanowiła przyznać 57 wyróżnień wszystkim pozostałym uczestnikom.

Nagrody rzeczowe zostały pozyskane od Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregion Pomerania.
Kalendarze adwentowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej z OI w Pyrzycach.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy!