25 marca 2018 21:16 | Aktualności

XX Rajd Turystyczny „Szlakiem walk o Pyrzyce”

3 marca 2018 r. odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Pyrzycach - XX Rajd Turystyczny „Szlakiem walk o  Pyrzyce”.

Pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w tym rajdzie turystycznym.

Program rajdu był bardzo ciekawy. Uczestnicy obejrzeli występ artystyczny zespołu oraz usłyszeli krótką historię Pyrzyc, którą przedstawiły dzieci uczęszczające do SOSW. Następnie każdy uczestnik Rajdu mógł znaleźć dla siebie odpowiednią formę aktywności: turnieje sportowe, konkurs plastyczny: „Moje Pyrzyce”, konkurs wiedzy historycznej, konkurs strzelecki. Oprócz konkursów były zorganizowane inne atrakcje m.in.: warsztaty modelowania balonów, malowania twarzy, robienia breloczków. Organizatorzy przygotowali również ciepły posiłek dla uczestników oraz lody.

Nasza uczennica Paulina Dyszkiewicz zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym – Gratulujemy!

Rajd Integracyjny był okazją do spotkania miłośników turystyki pieszej i rowerowej oraz spotkania osób sprawnych i niepełnosprawnych.