SKO czyli Szkolne Kasy Oszczędności

to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej prowadzony pod patronatem PKO Bank Polski. Program skierowany  jest do uczniów od 6 do 13 roku życia.

Dzięki udziałowi w programie dzieci:

• nauczą się dysponować swoimi pieniędzmi i świadomie oszczędzać,
  • zdobędą wiedzę na temat roli pieniądza we współczesnym świecie,
  • nabędą praktyczne umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.

W ramach programu SKO dziecko może korzystać z konta, które jest:

• bezpieczne – możliwość wypłaty pieniędzy z konta jedynie przez rodziców lub za pośrednictwem nauczyciela,
  • bezpłatne – założenie i prowadzenie konta nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami,
  • oprocentowane -  szczegóły na www,pkobp.pl/sko

Od 6 lat w naszej szkole również działo SKO. Szkolnymi opiekunami są:

Iwona Śliż-Dziengowska i Joanna Różalska-Karpiniec.

Do SKO należy ok. 200 uczniów naszej szkoły z klas I-VII.

W tym roku szkolnym SKO jest organizatorem wielu konkursów dla dzieci:

• cykliczne konkursy rozstrzygane co miesiąc „BLOGOWICZ MIESIĄCA”, „MISTRZ OSZCZĘDZANIA”, „NAJBARDZIEJ OSZCZĘDNA KLASA”
  • konkurs dla klas I-III pt:”Żyrafa Lokatka”
  • konkurs dla klas IV-VIII  „Ciekawa skarbonka”
  • konkurs dla klas piątych ekonomiczno -  bankowy

SKO jest również organizatorem wielu akcji charytatywnych:

• „Góra Grosza” – zebraliśmy i przekazaliśmy do Towarzystwa Nasz Dom
  • „Czary mary okulary”- zbieraliśmy okulary dla Afryki
  • „Pomoc dla bezdomnych zwierząt ” dla Przytuliska w Myśliborzu
  •  „Andrzejki ze słodką wróżbą”
  • SKO prowadzi też akcję „Słodkiczwartek” – raz w miesiącu sprzedawane jest ciasto przygotowywane przez rodziców naszych uczniów. Pieniądze te przeznaczyliśmy na zakup nagród w konkursach organizowanych przez SKO.

SKO prowadzi również szkolnego bloga, na którym propagowane są akcje związane z oszczędzaniem i przedsiębiorczością. W całej Polsce na platformie SzkolneBlogi.pl zarejestrowanych jest ponad 1000 szkół.

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę www.szkolneblogi.pl/blogi/sp2

Czytajcie, komentujcie i oddawajcie na nas głosy.

Rodzice, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko do SKO proszeni są o kontakt z opiekunami szkolnymi.

ZAPRASZAMY DO OSZCZĘDZANIA RAZEM Z NAMI!!!!!!!