SKO czyli Szkolne Kasy Oszczędności

to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej prowadzony pod patronatem PKO Bank Polski. Program skierowany  jest do uczniów od 6 do 13 roku życia.

Dzięki udziałowi w programie dzieci:

• nauczą się dysponować swoimi pieniędzmi i świadomie oszczędzać,
  • zdobędą wiedzę na temat roli pieniądza we współczesnym świecie,
  • nabędą praktyczne umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.

W ramach programu SKO dziecko może korzystać z konta, które jest:

• bezpieczne – możliwość wypłaty pieniędzy z konta jedynie przez rodziców lub za pośrednictwem nauczyciela,
  • bezpłatne – założenie i prowadzenie konta nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami,
  • oprocentowane -  szczegóły na www,pkobp.pl/sko

Od 3 lat w naszej szkole również działo SKO. Szkolnymi opiekunami są:

Iwona Śliż-Dziengowska i Joanna Różalska-Karpiniec.

Do SKO należy ok. 200 uczniów naszej szkoły z klas I-VI.

W tym roku szkolnym SKO jest organizatorem wielu konkursów dla dzieci:

• cykliczne konkursy rozstrzygane co miesiąc „BLOGOWICZ MIESIĄCA” oraz „MISTRZ OSZCZĘDZANIA”
  • konkurs dla klas pierwszych z okazji Dnia Pluszowego Misia
  • konkurs dla klas drugich z okazji Mikołajek
  • konkurs dla klas trzecich na ekologiczną portmonetkę
  • konkurs dla klas IV-VI  na zakładkę do książki
  • konkurs dla klas piątych ekonomiczno -  bankowy

SKO jest również organizatorem wielu akcji charytatywnych:

• „Góra Grosza” – zebraliśmy i przekazaliśmy do Towarzystwa Nasz Dom 1224 zł i 53 gr
  • „Kasztany” – pieniądze zostały przekazane poszczególnym klasom – 1738 zł i 10 gr
  • „Pomoc dla schroniska” w Szczecinie
  • „Książka za makulaturę” we współpracy z biblioteka szkolną – zebraliśmy 159 zł

SKO prowadzi też akcję „Słodka środa” – raz w miesiącu sprzedawane jest ciasto przygotowywane przez rodziców naszych uczniów. Pieniądze te przeznaczyliśmy na zakup tablicy korkowej dla SKO oraz nagrody w konkursach organizowanych przez SKO.

SKO prowadzi również szkolnego bloga, na którym propagowane są akcje związane z oszczędzaniem i przedsiębiorczością. W całej Polsce na platformie SzkolneBlogi.pl zarejestrowanych jest ponad 500 szkół. W tym roku szkolnym nasz blog zdobył wyróżnienie w listopadzie, natomiast w lutym zajęliśmy I miejsce i uzyskaliśmy tytuł „Blog Miesiąca”.

Komisja oceniała oryginalność i różnorodność przedstawianych na blogu działań edukacyjnych związanych z działalnością SKO oraz liczbę głosów oddanych na nasz blog w danym miesiącu.

Naszej szkole przez kolejne trzy lata udawało  się w miesiącu lutym uzyskać ten zaszczytny tytuł i uzyskać nagrodę główną, czyli laptop.

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę www.szkolneblogi.pl/blogi/sp2

Czytajcie, komentujcie i oddawajcie na nas głosy.

Rodzice, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko do SKO proszeni są o kontakt z opiekunami szkolnymi.

ZAPRASZAMY DO OSZCZĘDZANIA RAZEM Z NAMI!!!!!!!